Jak postępować po zabiegu?

Laser powoduje delikatne powierzchowne uszkodzenia naskórka, które jednak dość szybko się goją. Po kilku dniach drobne strupki odpadają odkrywając zaczerwieniony naskórek, który należy chronić przed słońcem. Istnieje bardzo niewielkie ryzyko powstania blizn z wyjątkiem przedwczesnego zrywania strupków i ewentualnej infekcji (podobnie jak przy wykonywaniu tatuażu). Prawie po każdym zabiegu usunięcia tatuażu występują czasowo przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w teksturze skóry w miejscu zabiegu, jednak w większości przypadków zanikają one w czasie 1-3 lat po zabiegu. W rzadkich przypadkach dochodzi do trwałych zmian, które zazwyczaj są delikatne, ledwo widoczne.

Postępowanie po zabiegu

  • Przez 24 godziny po zabiegu należy stosować preparaty przyspieszające regenerację naskórka (Bepanthen, Cicaplast,  Panthenol, Alantan) oraz wodę termalną.
  • Nie należy wymuszać efektu złuszczania skóry ( peeling, pocieranie naskórka), proces ten powinien odbywać się naturalnie.
  • Po zabiegu można myć skórę i nakładać na nią makijaż, ale bez mocnego stymulowania obszaru objętego zabiegiem. Niezbędnym elementem prawidłowej i bezpiecznej terapii jest ochrona przed słońcem.
  • Należy regularnie stosować kremy z  najwyższym filtrem SPF 50+ jeżeli miejsca obiete leczeniem są narazone na promienie słoneczne (solarium)