Efekty laserowego usuwania tatuażu

Laserowe usuwanie tatuażu  z użyciem urządzenia wyposażonego w moduł Q-Switch jest najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się niechcianego wzoru z powierzchni ciała.
Całkowite usunięcie tatuażu wymaga jednak kilku zabiegów, których ilość można określić dopiero po dokładnym obejrzeniu tatuażu, a następnie wykonaniu próby laserowej.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Każdy zabieg powoduje rozjaśnienie tatuażu o ok. 20-25%, jeśli nie znajduje się on w bliźnie, zatem efekty laserowego usuwania tatuażu widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak dopiero po całkowitym wygojeniu się rany powstałej na skutek działania lasera.

Aby zabieg przyniósł oczekiwany rezultat, a efekty laserowego usuwania tatuażu były jak najbardziej widoczne już za pierwszym razem, należy poznać rodzaj użytych barwników,  a także głębokość, na jaką zostały one wprowadzone pod skórę. Im głębiej barwnik został wprowadzony, tym niestety trudniej się go pozbyć.

Rezultat zaczyna uwidaczniać się stopniowo. Podczas cztero- lub ośmiotygodniowej przerwy między zabiegami usuwania tatuażu cząsteczki rozbitego laserem barwnika są systematycznie wchłaniane przez komórki układu odpornościowego, a po kilku zabiegach laserowych z czasem barwnik znika całkowicie.